rolegames.tk

Serwis ROLEGAMES.tk powstał aby dać każdemu możliwość zagrania w grę paragrafową online. Oprócz szerokiego wachlarza gier paragrafowych w serwisie można znaleźć forum, na którym zalogowani użytkownicy mogą wymieniać się swoimi spostrzeżeniami odnośnie gier i serwisu oraz system prywatnych wiadomości do bezpośredniego kontaktu.

ROLEGAMES.tk to nie tylko gry paragrafowe. Serwis oferuje również możliwość prowadzenia gier fabularnych (w postaci czatu).

Czym jest gra paragrafowa?

Gra polega na czytaniu opisów i dokonywaniu wyborów, z których każdy odsyła nas do innego paragrafu w książce (stąd nazwa). W trakcie gry można zbierać przedmioty (swój stan posiadania gracz przeważnie zapisuje na osobnej kartce) i ich używać, zmieniają się także takie wartości jak siła czy punkty życia. Istnieją też pozycje pozbawione podobnych statystyk, które skupiają się na dążeniu do uzyskania jak najbardziej literackiej formy zbliżonej do opowiadania.

Tradycyjne fantasolo wydawane były w postaci książek, a stan statystyk oraz przedmiotów zapisywany był ołówkiem na karcie postaci. W wersji online nic nie trzeba drukować, karta postaci zmienia się automagicznie, a wszystko zapisywane jest bez udziału użytkownika.

San

Dodaj komentarz